No: 21309 Ekleme: 13 ay, 26 gün önce (2020) Güncelleme: 13 ay, 26 gün önce (2020)

Saygıdeğer Müşterilerimiz,

 

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı alarm durumuna geçiren, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkelerin diğer ülkelere kapılarını kapatmalarına sebep olan korona virüs sebebiyle 23.03.2020 Pazartesi günü itibariyle bir süre ofislerimizde müşterilerimizi misafir edemeyeceğiz. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de iş ve işlem hacimlerinde azalma bekliyoruz, buna ek olarak saha ve gümrük işlemlerimiz de hissedilir oranda azalacaktır. Türkiye'deki tüm işlemlerimiz devletimizin hassas çalışmaları sayesinde en az hissedilir şekilde ilerlemektedir. Ancak diğer ülkelere bağlı kısıtlı imkanlarımızı sabit müşterilerimiz için kullanma kararı aldık. Bu minvalde:

 

  1. Siparişini aldığımız ithalat ve ihracat işlemlerimiz hariç sadece sabit müşterilerimizden sipariş kabul etmekteyiz.
  2. Hazır stoğumuz olmayan ithal ürünler için sipariş kabul edemiyoruz.
  3. Siparişlerin teslim sürelerinde maalesef elimizde olmayan uzamalar olabileceğini müşterilerimize bildiriyoruz.
  4. Bazı gümrük kapılarının kapalı olması sebebiyle ihracat işlemi başlamayan ürünlerin depolaması firmamız tarafından yapılacak ve depolama ücreti müşterimize yansıtılmayacaktır.
  5. 4. madde sebebiyle bekleyen ürünler çıkış gümrük kapısının açılmasına müteakip export edilecektir.

 

Tüm bu ticari işlemleri bir kenara bırakmak zorunda kaldığımız konu ise maalesef ülkemizde ve dünyada yaşanan ve muhtemel yaşanacak olan can kayıplarıdır. Dünyada ve ülkemizde korona virüse yenik düşüp hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastanelerde tedavi olanlara acil şifalar ve yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyoruz. Tüm dünyada ve ülkemizde uygulanması istenen evde kalın uyarısını bir kez de biz tekrar ediyor ve imkanlarımız dahilinde bizde uyguluyoruz.

 

#EvdeKal

 

Saygılar Sunar,

İyi çalışmalar dileriz.